HSTT25-CC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HellermannTyton
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Alpha Wire
In Stock: 22
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 24
3M
In Stock: 657
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Clear 100.0' (30.5m)
HSTT25-CC
DigiKey Part Number
298-13648-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT25-CC
Description
HEATSHRINK 1/4" X 100' CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Length
100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)