HSTT25-YC is Obsolete and no longer manufactured.
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Image for HSTT25-YC is not available
HSTT25-YC
DigiKey Part Number
HSTT25-YC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT25-YC
Description
HEATSHRINK 1/4" X 0.5' CLEAR
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 2 to 1 Clear 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Inner Diameter - Recovered
0.125" (3.18mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
60 Months
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)