HSTT75-QC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Image for HSTT75-QC is not available
HSTT75-QC
DigiKey Part Number
HSTT75-QC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-QC
Description
HEATSHRINK 3/4" X 25' CLEAR
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Clear 25.0' (7.6m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Length
25.0' (7.6m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)