HSTT75-48-5C
DigiKey Part Number
298-13431-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-48-5C
Description
HEATSHRINK 3/4" X 4' CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Clear 4.00' (1.22m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Length
4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)