HSTT75-Q45 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 4
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Green, Yellow 25.0' (7.6m)
HSTT75-Q45
DigiKey Part Number
298-13677-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-Q45
Description
HEATSHRINK 3/4" X 25' GREEN/YLW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Features
Flame Retardant
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Shrinkage Ratio
Shelf Life
120 Months
Length
25.0' (7.6m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)