HSTT75-CC is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
HellermannTyton
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Clear 100.0' (30.5m)
HSTT75-CC
DigiKey Part Number
298-13675-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-CC
Description
HEATSHRINK 3/4" X 100' CLEAR
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Length
100.0' (30.5m)
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)