FTD82-14-C
DigiKey Part Number
298-14517-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD82-14-C
Description
CONN FERRULE DIN TWO X 10AWG YLW
Detailed Description
Yellow Wire Ferrule Connector DIN Two x 10 AWG (6.00mm²) Two Wire
Size
Two x 10 AWG (6.00mm²)
Series
Length - Overall
25.00mm
Length - Pin
14.00mm