FTD80-13-TL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 5.432
Datasheet
Blue Wire Ferrule Connector DIN Two x 14 AWG (2.50mm²) Two Wire
Ferrule Installation Solutions
FTD80-13-TL
DigiKey Part Number
298-14516-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD80-13-TL
Description
CONN FERRULE DIN TWO X 14AWG BLU
Detailed Description
Size
Two x 14 AWG (2.50mm²)
Series
Length - Overall
21.50mm
Length - Pin
13.00mm