FTD81-12-C
DigiKey Part Number
298-10764-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD81-12-C
Description
CONN FERRULE DIN TWO X 12AWG GRY
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector DIN Two x 12 AWG (4.00mm²) Two Wire
Size
Two x 12 AWG (4.00mm²)
Series
Length - Overall
23.00mm
Length - Pin
12.00mm