FTD77-10-D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 4.874
Datasheet
Parametric Equivalent
Phoenix Contact
In Stock: 17.826
Datasheet
Red Wire Ferrule Connector DIN Two x 18 AWG (1.00mm²) Two Wire
Ferrule Installation Solutions
FTD77-10-D
DigiKey Part Number
298-10412-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD77-10-D
Description
CONN FERRULE DIN TWO X 18AWG RED
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
Two x 18 AWG (1.00mm²)
Series
Length - Overall
17.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
10.00mm