HSTTA25-48-Q is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 270
Datasheet
Similar
HellermannTyton
In Stock: 146
Datasheet
Parametric Equivalent
3M
In Stock: 3.026
3M
In Stock: 2.236
In Stock: 31
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.250" (6.35mm) 3 to 1 Black 4.00' (1.22m)
HSTTA25-48-Q
DigiKey Part Number
298-13494-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTTA25-48-Q
Description
HEATSHRINK 1/4" X 4' BLACK
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.080" (2.03mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
120°C
Inner Diameter - Supplied
0.250" (6.35mm)