OWR-0745T-32
DigiKey Part Number
3949-OWR-0745T-32-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-0745T-32
Description
SPEAKER 32OHM 1MW TOP PORT 68DB
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Earphone Driver Speaker 1 mW 100 Hz ~ 20 kHz Top Round
EDA/CAD Models
OWR-0745T-32 Models
Category
Power - Rated
1 mW
Power - Max
1 mW
Shape
Round
Type
Earphone Driver
Frequency Range
100 Hz ~ 20 kHz
Ingress Protection
IP64 - Dust Tight, Water Resistant
Frequency - Self Resonant
2.37kHz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Efficiency - dBA
68.00
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Efficiency - Testing
1mW/10mm
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C