OWR-1026T-32C
DigiKey Part Number
3949-OWR-1026T-32C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OWR-1026T-32C
Description
SPEAKER 32OHM 2MW TOP PT 125.5DB
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Earphone Driver Speaker 2 mW 20 Hz ~ 20 kHz Top Round
EDA/CAD Models
OWR-1026T-32C Models
Category
Efficiency - Type
Sensitivity
Power - Rated
2 mW
Type
Earphone Driver
Frequency Range
20 Hz ~ 20 kHz
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
200Hz
Termination
Solder Pads
Impedance
32 Ohms
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Efficiency - dBA
125.50
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)
Efficiency - Testing
1mW/10mm
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C