MFT-7CH9008
DigiKey Part Number
5358-MFT-7CH9008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFT-7CH9008
Description
CHISEL 0.8MMX9MM MFT PAIR FOR MI
Tip Shape
Chisel
Manufacturer
Metcal
Width
0.031" (0.80mm)
Series
Length
0.354" (9.00mm)
Temperature Range
775°F (413°C)