Image for MDM-31PSP-A30 is not available
MDM-31PSP-A30
DigiKey Part Number
MDM-31PSP-A30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31PSP-A30
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Anodized Black Plated
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C