MDM-31SSF
DigiKey Part Number
1003-MDM-31SSF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31SSF
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C