Image for MDM-31SSK is not available
MDM-31SSK
DigiKey Part Number
1003-MDM-31SSK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31SSK
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C