Image for MDM-31SL1M2 is not available
MDM-31SL1M2
DigiKey Part Number
MDM-31SL1M2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31SL1M2
Description
CONN MICRO-D RCPT 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Wire Leads
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C