Image for MDM-31PSB-10 is not available
MDM-31PSB-10
DigiKey Part Number
MDM-31PSB-10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31PSB-10
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder Cup
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C