M50-9101342
DigiKey Part Number
M50-9101342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9101342
Description
IDC F/F 13POS RIBBON CBL ASSY
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (150.00mm, 5.91")
EDA/CAD Models
M50-9101342 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")