M50-9011342
DigiKey Part Number
952-3354-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9011342
Description
IDC F/M 13POS RIBBON CBL ASSY
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.492' (150.00mm, 5.91")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M50-9011342 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.492' (150.00mm, 5.91")