M50-9021342
DigiKey Part Number
952-3355-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9021342
Description
CABLE ASSY MALE TO FMALE 26 POS
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9021342 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")