M50-9022042
DigiKey Part Number
952-2661-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M50-9022042
Description
CBL ASSY 1.27MM 40POS M-F 300MM
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 0.984' (300.00mm, 11.81")
EDA/CAD Models
M50-9022042 Models
Category
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Manufacturer
Harwin Inc.
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Series
Length
0.984' (300.00mm, 11.81")