ETD59/31/22-3F36
DigiKey Part Number
ETD59/31/22-3F36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3F36
Description
FERRITE CORE ETD 3F36
Detailed Description
Uncoated 3F36 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Category
Material
3F36
Height
1.220" (31.00mm)
Length
2.354" (59.80mm)
Width
0.852" (21.65mm)