ETD59/31/22-3C94
DigiKey Part Number
1779-1112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3C94
Description
FERRITE CORE ETD 3C94
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C94 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETD59/31/22-3C94 Models
Category
Material
3C94
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Length
2.354" (59.80mm)
Core Type
ETD
Width
0.852" (21.65mm)