ETD59/31/22-3C95
DigiKey Part Number
ETD59/31/22-3C95-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3C95
Description
FERRITE CORE ETD 3C95
Detailed Description
Uncoated 3C95 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ETD59/31/22-3C95 Models
Category
Material
3C95
Height
1.220" (31.00mm)
Length
2.354" (59.80mm)
Width
0.852" (21.65mm)