Image for ETD59/31/22-3C94-G200 is not available
ETD59/31/22-3C94-G200
DigiKey Part Number
ETD59/31/22-3C94-G200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETD59/31/22-3C94-G200
Description
FERRITE CORE ETD 3C94
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated 3C94 Ferrite Core ETD Type 2.354" (59.80mm) Length 0.852" (21.65mm) Width Diameter 1.220" (31.00mm) Height
Category
Material
3C94
Manufacturer
Ferroxcube
Finish
Uncoated
Packaging
Bulk
Height
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Length
2.354" (59.80mm)
Core Type
ETD
Width
0.852" (21.65mm)