CA0612JRNPO9BN100
DigiKey Part Number
13-CA0612JRNPO9BN100TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612JRNPO9BN100CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612JRNPO9BN100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612JRNPO9BN100
Description
CAP ARRAY 10PF 50V NPO 0612
Detailed Description
10pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)