CA0612JRNPO9BN101
DigiKey Part Number
13-CA0612JRNPO9BN101TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CA0612JRNPO9BN101CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CA0612JRNPO9BN101DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA0612JRNPO9BN101
Description
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0612
Detailed Description
100pF Isolated Capacitor 4 Array 50 V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA0612JRNPO9BN101 Models
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
100pF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
50 V
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)