4846-UU-36
DigiKey Part Number
501-2203-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4846-UU-36
Description
COAX CBL SMA TO SMA 36"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-178B 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pomona Electronics
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Bag
Cable Type
RG-178B
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
4 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Copper
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Features
Shielded
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
2nd Contact Gender
Male
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 143
Check for Additional Incoming Stock
Bag
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMA TO SMA 12"
In-Stock: 81
COAX CBL SMA TO SMA 24"