FSD84-18-C is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
American Electrical Inc.
In Stock: 3.602
Datasheet
Parametric Equivalent
WAGO Corporation
In Stock: 781
Datasheet
Conta-Clip, Inc.
In Stock: 0
Altech Corporation
Phoenix Contact
Weidmüller
Knipex Tools LP
In Stock: 3
Altech Corporation
Eaton Electrical
Blue Wire Ferrule Connector DIN 6 AWG (16.00mm²) Single Wire
Ferrule Installation Solutions
FSD84-18-C
DigiKey Part Number
298-14503-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD84-18-C
Description
CONN FERRULE DIN 6AWG BLUE
Detailed Description
Size
6 AWG (16.00mm²)
Series
Length - Overall
29.00mm
Length - Pin
18.00mm