FSD81-18-C
DigiKey Part Number
298-14501-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD81-18-C
Description
CONN FERRULE DIN 12AWG GRAY
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector DIN 12 AWG (4.00mm²) Single Wire
Size
12 AWG (4.00mm²)
Series
Length - Overall
26.00mm
Length - Pin
18.00mm