A99089-025 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omnetics
In Stock: 0
Datasheet
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
A99089-025
DigiKey Part Number
2262-A99089-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99089-025
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A99089-025 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact