A98022-025
DigiKey Part Number
2262-A98022-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A98022-025
Description
CONN MICRO-D PLG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A98022-025 Models
Current Rating (Amps)
3A per Contact