A99204-025 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Omnetics
In Stock: 0
Datasheet
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
A99204-025
DigiKey Part Number
2262-A99204-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A99204-025
Description
CONN D-TYPE RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
A99204-025 Models
Mfr
Contact Type
Signal
Packaging
Case
Termination
Solder
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
3A per Contact