A28200-025
DigiKey Part Number
2262-A28200-025TR-ND - Tape & Reel (TR)
2262-A28200-025CT-ND - Cut Tape (CT)
2262-A28200-025DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28200-025
Description
CONN D-TYPE PLUG 25POS SMD SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28200-025 Models
Current Rating (Amps)
1A