A28200-037
DigiKey Part Number
2262-A28200-037TR-ND - Tape & Reel (TR)
2262-A28200-037CT-ND - Cut Tape (CT)
2262-A28200-037DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28200-037
Description
CONN D-TYPE PLUG 37POS SMD SLDR
Detailed Description
37 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28200-037 Models
Current Rating (Amps)
1A