A28500-025
DigiKey Part Number
2262-A28500-025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A28500-025
Description
CONN D-TYPE PLUG 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Nano-D Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
A28500-025 Models
Current Rating (Amps)
1A