0430310001-12-V2
DigiKey Part Number
0430310001-12-V2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-V2
Description
12" PRE-CRIMP A2016V VIOLET
Customer Reference
Detailed Description
Violet 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Violet
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 156
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 50
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016V VIOLET
3" PRE-CRIMP A2016V VIOLET
4" PRE-CRIMP A2016V VIOLET
5" PRE-CRIMP A2016V VIOLET
6" PRE-CRIMP A2016V VIOLET