0430310001-12-B2
DigiKey Part Number
0430310001-12-B2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-B2
Description
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Black
Contact End
Pin to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 156
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 50
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
12" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 170
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016B BLACK
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
4" PRE-CRIMP A2016B BLACK
5" PRE-CRIMP A2016B BLACK
6" PRE-CRIMP A2016B BLACK