0430310001-12-A2
DigiKey Part Number
0430310001-12-A2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430310001-12-A2
Description
12" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
40.0µin (1.02µm)
Part Status
Active
Number of Rows
1
Contact End
Pin to Cable (Round)
Number of Conductors
1
Length
12.0" (304.8mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 156
12" PRE-CRIMP A2016G GREEN
In-Stock: 50
12" PRE-CRIMP A2016L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016N BROWN
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2016R RED
In-Stock: 170
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
4" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
5" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
6" PRE-CRIMP A2016A ORANGE