B095MB1S
DigiKey Part Number
1761-B095MB1S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B095MB1S
Description
RF FILTER BAND PASS 9.5GHZ 2SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.5GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 1.1GHz Bandwidth 2dB 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B095MB1S Models
Category
Insertion Loss
2dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
2-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Frequency
9.5GHz
Height (Max)
0.103" (2.62mm)
Bandwidth
1.1GHz