B097MB0S
DigiKey Part Number
1761-B097MB0S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B097MB0S
Description
RF FILTER BAND PASS 9.7GHZ 2SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.7GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 800MHz Bandwidth 2.75dB 2-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2.75dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Bulk
Package / Case
2-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Frequency
9.7GHz
Height (Max)
0.103" (2.62mm)
Bandwidth
800MHz