B095MB1S-T
DigiKey Part Number
1761-B095MB1S-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
1761-B095MB1S-TCT-ND - Cut Tape (CT)
1761-B095MB1S-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B095MB1S-T
Description
RF FILTER BAND PASS 9.5GHZ 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
9.5GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2dB 3-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
2dB
Manufacturer
Knowles Dielectric Labs
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
3-SMD, No Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Frequency
9.5GHz Center
Height (Max)
0.103" (2.62mm)
Bandwidth
100MHz