DR-20-4SC-F0R
DigiKey Part Number
670-2179-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR-20-4SC-F0R
Description
CONN RCPT HSG 20POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Rectangular Connectors - Housings Receptacle 0.100" (2.54mm)
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)