MDM-31PSM5
DigiKey Part Number
MDM-31PSM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-31PSM5
Description
CONN MICRO-D PLUG 31POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
31 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Series
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Plug, Male Pins
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C