MDM-25SCBR
MDM-25SCBR
MDM-25SCBR
DigiKey Part Number
1003-1131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25SCBR
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C