MDM-25PCBR
MDM-25PCBR
MDM-25PCBR
DigiKey Part Number
1003-MDM-25PCBR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25PCBR
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Plug, Male Pins Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bag
Shell Material, Finish
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Current Rating (Amps)
3A
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C