MDM-15SCBR
MDM-15SCBR
MDM-15SCBR
DigiKey Part Number
1003-1126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-15SCBR
Description
CONN MICRO-D RCPT 15POS R/A SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Series
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C