MDM-21SSM7
DigiKey Part Number
1003-MDM-21SSM7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SSM7
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C